Edebiyat Forum
Edebiyat Forum
Edebiyat Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edebiyat Forum

Kendi Şiir ve Öykülerinizi Paylaşın - Şiirler, Hikâyeler, Öyküler Mektuplar

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Bayrak Şiir
Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimePtsi Ekim 26, 2009 8:44 pm tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( HAKK'I BULDUM )
Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimeC.tesi Eyl. 05, 2009 3:13 pm tarafından ByMiko

» Bütün Üyeler Okusun !!
Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:51 am tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( AÇILIM YOKETMESİ )
Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:42 am tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( BOŞVERDİM )
Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:34 am tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( İLK DEFA HUZUR )
Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:33 am tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( KADERİN OYUNU )
Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:31 am tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( İSTANBUL AKŞAMINDA (2002) )
Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:28 am tarafından ByMiko

» Erkan Ocaklı ' yı kaybettik !!
Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:19 am tarafından TürkGücü

En iyi yollayıcılar
ByMiko
Orhan Kemal 95 Yaşında EmptyOrhan Kemal 95 Yaşında Voting_bar2Orhan Kemal 95 Yaşında Empty 
TürkGücü
Orhan Kemal 95 Yaşında EmptyOrhan Kemal 95 Yaşında Voting_bar2Orhan Kemal 95 Yaşında Empty 
PcCaNaWaRı
umut54
Saanesi

Orhan Kemal 95 Yaşında

2 posters
YazarMesaj
PcCaNaWaRı
Moderatör
Moderatör
PcCaNaWaRı

Orhan Kemal 95 Yaşında Empty
MesajKonu: Orhan Kemal 95 Yaşında   Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 7:47 pm

İSTANBUL - Çağdaş Türk edebiyatının en önemli kurucularından olan Orhan Kemal 15 Eylül’de 95. yaşına giriyor. Everest Yayınları da yazarı 95. yaşında önemli eseri 'Hanımın Çiftliği'yle anıyor.

Vukuat Var (Hanımın Çiftliği I)
'Vukuat Var' değişen sosyal ilişkilerin insanların yaşamlarını ve bilinçlerini nasıl yönlendirip değiştirdiğini ele alan bir roman.

Roman, toprağını kaybedip yoksullaşan köylülerle gittikçe güçlenen toprak ağalan arasında gerilen ilişkileri ele alırken kadın işçilerin de bu ilişki içinde kimliklerini yeniden oluşturmasına tanıklık ediyor.

Hanımın Çiftliği (Hanımın Çiftliği II)
'Hanımın Çiftliği', ağalık sorununu olduğu kadar, sınıfsal çelişkileri de anlatır. Paranın değişime uğrattığı hayatları, el değiştiren paranın yarattığı çelişkileri, insanın en soylu duygularından biri olan aşkın bile soysuzlaşmasını anlatan bu roman, okuru hiç beklemediği bir sona doğru peşi sıra sürükler.

Usta yazarın kalemi insanı yargılamadan önce anlamaya, her şeye rağmen insana inanmaya, güvenmeye çağırır okuru.

Kaçak (Hanımın Çiftliği III)
Usta yazar 'Kaçak'ta, toprak ağalığının yarattığı sorunları, toprağın el değiştirmesini ve topraksız bırakılan insanların intikam duygularını ele almaya devam ediyor. Her zaman insana, umuda ve aydınlığa inanan Orhan Kemal bir kez daha en karanlık durumlarımızda bile bizi yücelten değerleri arıyor.
http://www.metin.biz
PcCaNaWaRı
Moderatör
Moderatör
PcCaNaWaRı

MesajKonu: Geri: Orhan Kemal 95 Yaşında   Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 7:48 pm

Hanımın Çiftliği Çok Güzel Herkeze Tavsiye Ederim..!
http://www.metin.biz
ByMiko
Admin
Admin
ByMiko

MesajKonu: Geri: Orhan Kemal 95 Yaşında   Orhan Kemal 95 Yaşında Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 8:53 am

adam hâlâ dimdik ayakta be
http://www.oyunmiko.tr.gg

Orhan Kemal 95 Yaşında
1 sayfadaki 1 sayfası