Edebiyat Forum
Edebiyat Forum
Edebiyat Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edebiyat Forum

Kendi Şiir ve Öykülerinizi Paylaşın - Şiirler, Hikâyeler, Öyküler Mektuplar

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Bayrak Şiir
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimePtsi Ekim 26, 2009 8:44 pm tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( HAKK'I BULDUM )
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimeC.tesi Eyl. 05, 2009 3:13 pm tarafından ByMiko

» Bütün Üyeler Okusun !!
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:51 am tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( AÇILIM YOKETMESİ )
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:42 am tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( BOŞVERDİM )
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:34 am tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( İLK DEFA HUZUR )
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:33 am tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( KADERİN OYUNU )
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:31 am tarafından ByMiko

» Benim Yazdığım Bir Şiir ( İSTANBUL AKŞAMINDA (2002) )
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:28 am tarafından ByMiko

» Erkan Ocaklı ' yı kaybettik !!
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 11:19 am tarafından TürkGücü

En iyi yollayıcılar
ByMiko
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Emptyİlk kez bir molekül fotoğraflandı Voting_bar2İlk kez bir molekül fotoğraflandı Empty 
TürkGücü
İlk kez bir molekül fotoğraflandı Emptyİlk kez bir molekül fotoğraflandı Voting_bar2İlk kez bir molekül fotoğraflandı Empty 
PcCaNaWaRı
umut54
Saanesi

İlk kez bir molekül fotoğraflandı

3 posters
YazarMesaj
ByMiko
Admin
Admin
ByMiko

İlk kez bir molekül fotoğraflandı Empty
MesajKonu: İlk kez bir molekül fotoğraflandı   İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimePaz Ağus. 30, 2009 1:16 pm

IBM Zürih Laboratuarı araştırmacıları ilk kez tek bir molekülün fotoğrafını çekmeyi başardı.

Bilimadamları bir molekülün ayrıntılı kimyasal yapısını açıkça gösteren fotoğraf çekmeyi başardı. Molekül yapısını bu derece yakından izleyebilmenin elektronik ve ilaç sanayii başta olmak üzere pek çok alanda moleküler tasarıma önemli katkıda bulunması bekleniyor.

İlk kez bir molekül fotoğraflandı 090828-molekulfotograf.hlarge

Science dergisinin bildirdiğine göre AFM (Atomic Force Microscope) adlı süper mikroskobu kullanan IBM Research Zurich ekibi, çalışmada konu mankeni olarak pentacene (polisilik hidrokarbon) kullandı. Fotoğrafta moleküldeki karbon atomlarının arasındaki bağları bile görülebiliyor.

Aynı ekip daha önce de tekil karbon nanotüpleri görüntülemişti.
http://www.oyunmiko.tr.gg
PcCaNaWaRı
Moderatör
Moderatör
PcCaNaWaRı

MesajKonu: Geri: İlk kez bir molekül fotoğraflandı   İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 6:27 pm

Teknoloji Artık Herşeyi Yapıyor Bee..!HeLaL OLsun
http://www.metin.biz
umut54
Özel Üye
Özel Üye
umut54

MesajKonu: Geri: İlk kez bir molekül fotoğraflandı   İlk kez bir molekül fotoğraflandı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 9:28 am

PcCaNaWaRı demiş ki:
Teknoloji Artık Herşeyi Yapıyor Bee..!HeLaL OLsun
katılıyorum sana king
http://www.ivedikumut.tr.gg

İlk kez bir molekül fotoğraflandı
1 sayfadaki 1 sayfası